Düşünme Becerileri Testi

Düşünme Becerileri Testi

Brain Modify Düşünme Becerileri Testleri; öğrencilerin algılama, mantıksal akıl yürütme, dikkat, eleştirel düşünme ve işlem becerisi gibi düşünme becerilerinin hangi düzey olduğunu tespit etmek, öneri, bulgu ve analizlerde bulunmak için yapılan testlerdir. Her sınav sonrasında öğrenciye bir karne verilir.

Brain modify karnesi; kişisel sonuçlar ve çözümler sunan bir karnedir. 1. Test sonucuna göre çocuğun durumu ölçülüp raporlanır. Buna ilaveten geliştirici bir öngörü programı hazırlanır. Çocuğun süreç içerisindeki performansı bu öngörü programında değişikliklere neden olabilir. Çünkü Brain Modify Programı süreç içerisinde kendini de denetleyen bir programdır.

Sınavlar online yapılabildiği gibi, matbu üzerinden de yapılabilir.

Brain modify karnesi; kişisel sonuçlar ve çözümler sunan bir karnedir. 1. Test sonucuna göre çocuğun durumu ölçülüp raporlanır. Buna ilaveten geliştirici bir öngörü programı hazırlanır. Çocuğun süreç içerisindeki performansı bu öngörü programında değişikliklere neden olabilir.

Bu elbette sizin tercihiniz. Şöyle örnek verebiliriz. Bizi bir doktor olarak varsayın, bize geldiniz ilk etapta sizin bir röntgen filminizi çekmemiz lazım. Yapmış olduğumuz testler öğrencinin röntgen filmleri. Tedavi ise kitap ve dijital platformlarımız. Öğrencinin testler sonunda mutlaka eksik kaldığı yerleri geliştirmesi gerekir.

Sınav takvimleri Brain Modify Academy tarafından, eğitim öğretim dönemi başında belirlenir. Sınavlar arasında yaklaşık 5-6 haftalık bir süreç vardır. Sınav takvimleri detayları için bize ulaşabilirsiniz.

1. sınıfa giden çocuklarımız ilk dönemde okuma yazma bilmedikleri için sınav takvimlerimiz 1. sınıflar için 2. dönem başlıyor. Onlar için 5 değil 2. dönem 3 sınav yapıyoruz.