[vc_row][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”7688″][vc_single_image image=”7692″][vc_single_image image=”7696″][vc_single_image image=”7700″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”7690″][vc_single_image image=”7694″][vc_single_image image=”7698″][vc_single_image image=”7702″][/vc_column][vc_column width=”4/6″][vc_column_text]Brain Modify; Zihinsel süreçlerin alt basamakları olan; Algılama, Mantıksal Akıl Yürütme, Dikkat, Eleştirel Düşünme ve İşlem Becerisi alanlarında, çocuğun bu alanlara hâkimiyetini ölçüp bireysel olarak geliştirici uygulamalar sunan bir sistemdir. En önemli özelliği ise bireysel tespitler yapıp kişisel çözümler sunmasıdır. 

Çocuklarımızı bilgi yüklü ama yüklendiği bilgiyi kullanamayan bireyler olmaktan kurtararak Bilişsel Esneklik” ve “Zihinsel Sağlamlık kazandırmayı hedeflemektedir. Bilişsel esneklik öğrencinin ortaya çıkan beklenmedik duruma uyum sağlaması ve farklı çözümler üretebilmesi, Zihinsel Sağlamlık ise; Öğrencinin zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanır. Bir problemin, bir sorunun birden çok algılanma biçimi ve ona göre tepki verme yolları vardır. İşte bilişsel esnekliğe ve zihinsel sağlamlığa sahip öğrenciler, bir problemin birden çok çözüm seçeneğinin olduğunun farkındadırlar. Bu öğrenciler mevcut duruma saplanıp kalmaz ve geleceği görebilme kapasitesine sahiptirler.

Sistem bir yapay zekâ üzerine kurulu üç sacayağından oluşur;

  1. Düşünme Becerileri Testleri: 5 hafta ara ile yıl içinde 5 defa uygulanan ve ayrıntılı rapor veren ölçme değerlendirme.
  2. Düşünme Becerileri Kitabı: A B C D E şeklinde kolaydan zora doğru tasarlanmış 5 fasikülden oluşan kitap.
  3. Yapay Zekâ: Kişiye özel 25 haftalık program oluşturan ve her gün minimum kişiye özel 5 çoktan seçmeli soru gönderen ve her 5 haftada bir öğrenci programını yenileyen sistem.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/5″][/vc_column][vc_column width=”1/5″][/vc_column][vc_column width=”1/5″][vc_btn title=”ÖRNEK TEST” color=”warning” link=”url:https%3A%2F%2Fonline.anyflip.com%2Feheir%2Flxxz%2Fmobile%2Findex.html|||”][/vc_column][vc_column width=”1/5″][/vc_column][vc_column width=”1/5″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Peki, Neden üst düzey düşünme becerisi?

Üst düzey düşünme becerileri, eleştirel, yansıtıcı, yaratıcı ve mantıksal düşünmeyi içerir. Birey, yaratıcı düşünme ile farklı stratejiler üretip daha proaktif olurken, yansıtıcı düşünme sayesinde geçmiş deneyimleriyle yenileri arasında önemli bağlantılar kuracak ve karar alma sürecinde etkin olacaktır. Böyle bakıldığında her bir düşünme becerisinin, bireyin hayatındaki rolü tartışılamaz olmaktadır. Bunun yanı sıra, bireyin hayatına yön verecek yol haritasını oluşturmada ebeveynlere ve eğitimcilere rehberlik ettiği de bir gerçektir.

Biz neler yapıyoruz?

Brain Modify olarak sizlere, tüm beceri alanlarını kullanmayı ve geliştirmeyi hedefleyen içerikler hazırladık. Bu içerikler aynı zamanda müfredat ile paralel ilerlemekte ve birey hakkında çok detaylı bir raporu sizlere sunmaktadır.

Rapor detayları nelerdir?

Bireyin öne çıkan becerilerinin tespitine ek olarak geliştirilmesi gereken becerileri de raporumuzda yer almaktadır. Hazır bulunuşluk bilgisini veren raporumuz aynı zamanda gelişim sürecinde ne yapılması gerektiğini de sizlerle paylaşmaktadır.

Bireysellik neden önemli?

Her bireyin öğrenme hızından, öğrenme şekline kadar değişkenlik gösteren birçok bileşen vardır. Brain Modify, hazırladığı içerikler ve sunduğu bireysel rapor ile tüm bu bileşenlere değinmekte ve sizleri de en ince ayrıntısına kadar bilgilendirmektedir. Amacımız, kişiye özgü bir model oluşturulmasına yani bireyin kendi hızında öğrenmesine zemin oluşturmaktır.

Özetle;

Akademik her bilginin işlenmesi, yaşamsal deneyimlere dönüştürülmesi üst düzey düşünme becerilerinin aktif kullanımıyla mümkündür. Unutmayın ki, alternatif çözümler sadece yaşam kalitemizi arttırmaz aynı zamanda yaratım sürecini de başlatır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][stm_title title_tag=”h5″ title_align=”center” title=”Örnek Rapor”][/stm_title][vc_single_image image=”7928″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Translate »